Wszystkie szczegóły na stronie Zawodów

Wielki finał

Wyniki Ogólnopolskich Zawodów Technicznych „Primus Inter Pares”

 

Obszar: Automatyka + Robotyka

Obszar: Informatyka + Programowanie

1.  miejsce

1.  miejsce

Drużyna „Rezystory” - Gdańsk

Drużyna „Zamoyskie I Trio" - Rokietnica

Zespół Szkół Łączności w Gdańsku

Zespół Szkół w Rokietnicy

2.  miejsce

2.  miejsce

Drużyna „CHAIF" - Opole

Drużyna „Kluski” - Kraków

Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu

Zespół Szkół Łączności w Krakowie

3.  miejsce

3.  miejsce

Drużyna „Elektryk 2” - Wejherowo

Drużyna „Programiści znad Narwi” - Łomża

Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Wejherowie

Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży

 

Pod znakiem ogólnopolskich konferencji oraz zawodów technicznych upłynęły w ZSŁ dwa dni i jedna noc. Na korytarzu szkolnym i w auli wyrosły przepiękne, ukwiecone drzewa, które wraz z innymi dekoracjami spełniły swoje funkcje: zaznaczyły, że to był niezwykły czas.

Ogólnopolska Konferencja Techniczna "Przedsiębiorcy dla rozwoju szkolnictwa technicznego" odbyła się 12 kwietnia i przyniosła wiele emocji. Debata, podzielona na dwa panele dyskusyjne, przeniosła się nawet na szkolne korytarze. Nad współpracą przedsiębiorstw i szkół technicznych w Polsce zastanawiali się zaproszeni z całego kraju goście: przedstawiciele władz samorządowych, organów prowadzących, oświatowych, uczelni wyższych i biznesu, samorządów, dyrektorzy szkół technicznych.

Jednocześnie do ostatecznej rywalizacji przystąpili finaliści Ogólnopolskich Zawodów Technicznych „Primus Inter Pares”. Ich zmagania, pod czujnym okiem opiekunów, trwały prawie całą noc.

Uroczysta Gala  wręczenia nagród zwycięzcom pierwszych Ogólnopolskich Zawodów Technicznych „Primus Inter Pares” odbyła się 13 kwietnia. Dobiegła też końca Ogólnopolska Konferencja Techniczna „Przedsiębiorcy dla rozwoju szkolnictwa technicznego”. 

Organizatorzy przedsięwzięcia: Jadwiga Piechowiak Prezes Fundacji Rozwoju Zespołu Szkół Łączności i Wojciech Władziński dyrektor ZSŁ podkreślili, że jest to wyjątkowe spotkanie, które umożliwia współpracę różnych środowisk. W wydarzeniu wzięli udział piątkowi goście, uczestnicy zawodów wraz z opiekunami, młodzież oraz grono pedagogiczne ZSŁ.

Zwycięzcami zawodów w obszarze: automatyka i robotyka została drużyna z naszej szkoły, a w obszarze informatyka i programowanie - z Rokietnicy. Drugie miejsce w obszarze: automatyka i robotyka zajęła drużyna z Opola, a w obszarze informatyka i programowanie - uczniowie z Krakowa. Trzecie miejsce w obszarze: automatyka i robotyka zdobyła drużyna z Wejherowa, a w obszarze informatyka i programowanie – młodzież z Łomży.

Gratulujemy wszystkim finalistom sukcesu, zdobycia wspaniałych nagród finansowych, rzeczowych oraz indeksów na Politechnikę Gdańską i Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych.

Podsumowanie Zawodów

Nagrodzone prezentacje w konkursie filmowym OZT